Kolejny prawdziwy Citroen - premiera nowego C3
  07/01/2016 11:33:12 Premiery samochodów   Komentarze 0
Kolejny prawdziwy Citroen - premiera nowego C3

Citroen jest producentem samochodów znanym z innowacyjnych rozwiązań stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. W ostatnich trzech dekadach można było obserwować, jak z tej nieszablonowej marki wyłania się producent samochodów mało atrakcyjnych stylistycznie i nie wiele wnoszących nowoczesnych rozwiązań technicznych. Firma co prawda pokazywała ciekawe koncepcyjne modele, które jednak, zamiast trafiać na drogi lądowały najczęściej w muzeum Citroena. Przełom nastąpił w roku 2014, kiedy zaprezentowano model Cactus. Auto dzięki nieszablonowej i ciekawej stylistyce stało jednym z najlepiej sprzedający się Citroenów w ostatnich latach.

Wysoka sprzedaż tego modelu najwidoczniej oświeciła kierowników firmy, którzy zrozumieli, że istnieje duża grupa odbiorców aut szukających czegoś więcej niż tylko pojazdu do przewozu z punktu A do B. Szukają oni samochodu, w którym poczują się wyróżnieni spośród innych użytkowników dróg oraz przedmiotu, który swym wyglądam stanie się manifestacją ich nietuzinkowego charakteru. Właśnie dla takich osób Citroen zaprojektował kolejny ciekawy samochód, a mianowicie nowy model C3, który zrywa z mdłą stylizacją na rzecz awangardowej formy. Po tym modelu widać oczywiście najnowsze stylizacyjne trendy Citroena jak wąskie światła do jazdy dziennej, boczne nakładki Airbumps czy malowanie nadwozia przynajmniej w dwóch kolorach.

Jeśli chodzi o stronę techniczną to ten mały samochód segmentu B oferować będzie w konfiguracji z silnikami benzynowymi o pojemności 1,2 litra i mocy 68, 82 i 110 KM oraz 1,6 litrowym dieslem o mocy 75 lub 100 KM. Auto według zapewnień producent ma być bardzo komfortowe, a to za sprawą innowacyjnego systemu Citroen Advanced Comfort, który polega na takim podejściu do projektowaniu auta, aby było ono jak najbardziej przyjazne użytkownikowi. Każdy element wnętrza został poddany badaniu pod kątem przyjemności użytkowania w celu poprawy jego funkcjonalności. Do tego Citroen opracował prosty, lecz przyjemny w prowadzeniu układ jezdny, mający tłumić nawet duże nierówności na poziomie porównywalnym z układem hydro pneumatycznym. Nowy C3 zaserwuje także sporo nowości w kwestii bezpieczeństwa jak: system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pas ruchu, system obserwacji martwego pola w lusterkach czy system ConnectedCam rejestrujący zdarzenia drogowe.

Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz