Kategorie

Informacje

Lista produktów producenta: Mahle-Knecht

Mahle Knecht to obecnie jeden z największych producentów i dostawców części samochodowych na świecie. Grupa swoją siedzibę posiada w Stuttgarcie. Założona w 1920 roku w Niemczech to jedna z trzech  największych firma dostarczających części do silników, systemów filtracji, mechatroniki i systemów zarządzania ogrzewaniem. W 2015 roku zatrudniała 75 tysięcy pracowników w 170 fabrykach oraz 13 centrach badawczo rozwojowych rozlokowanych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Brazylii, Japonii, Chinach oraz Indiach.

Firma swoją działalność rozpoczynała dosyć skromnie w małym warsztacie gdzie pilot Hellmuth Hirth opracował i wykonał silnik dwusuwowy. Do raczkującej działalności dołączył Hermann Mahle. Aby zacząć zarabiać postanowiono stworzyć linie produkcyjną do produkcji nowego silnika. Kolejnym etapem są prace rozwojowe nad jednostką z tłokami wykonanymi z metali lekkich stopów. W 1922 do firmy dołącza kolejny z braci Mahle. W 1927 roku udaje się skonstruować pierwszy aluminiowy pierścień nośny do tłoka. Kolejne lata to etapy rozwoju firmy, które doprowadziły ją do momentu kiedy jest jednym z największy producentów elementów silnika przede wszystkim tłoków, cylindrów, zaworów oraz filtrów.

Od 1999 roku Mahle posiada w Polsce w Krotoszynie fabrykę produkującą: tuleje cylindrowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, tuleje wielkogabarytowe, zestawy cylindrowo-tłokowe (zestawy naprawcze), prowadnice zaworowe, wkładki tłokowe, tłoki i zawory

[+] Wiecej
na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 2692 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 2692 elementów